O projektu

Smo dijaki srednje šole Srečka Kosovela iz Sežane, ki izvajamo projekt »Srečko v vesolju«. Projekt je namenjen izdelavi atmosferske sonde, ki jo bomo opremili s helijevim balonom, padalom in različnimi senzorji. Napravi bomo vgradili tudi kamero, s katero bomo spremljali letenje balona in njegov spust. Sondo bomo poslali v približno 35 km oddaljeno plast ozračja: v srednjo stratosfero. Po spustu sonde bomo predstavili izsledke celotnega projekta.

Projekt izvajamo dijaki 2. in 3. letnikov gimnazije Sežana, pod vodstvom mentorjev Uroša Borjančiča, Črta Gorupa in Damjana Šonca. Vsakemu izmed nas je dodeljena naloga, ki se ji bomo med celotnim projektom posvečali.

Projekt omogoča medpredmetno povezovanje znotraj naravoslovnih predmetov, predvsem fizike, biologije in informatike. Predvidevamo, da se bomo s projektom ukvarjali celotno šolsko leto 2012/13.